Kiemelt Barbi szexpartner - 307894642 - szex, Budapest, XIII. kerület
14-22 tud fogadni
Barbi(30+)
Budapest XIII.ker.
Kiemelt Tímeád szexpartner - 306031110 - sex, Budapest, VI. kerület
 
Tímeád(34+)
Budapest VI.ker.

1 InfoBázis bejegyzés = 1 prémium vendég nap
Témák Saját témáim Tagja vagyok Új téma
Off topicAdatlapÜzenet küldése a téma adminak, címzett: PoggerTagok listája!Új tag meghívása a témába

Off topic hozzászólásai

Csak, hogy Esernyővel ne más fórumot rondítsunk össze. Jöhet mindenki. Egy kikötéssel : Semmi komolyság :)

<<< <  15. oldal >
Hozzászólás írása...

2024. szeptember 4. 15:37:04
Egèsz pontosan csak èn jeleztem. Nem biztos hogy csak engem. Lehet hálózati hiba.


2024. szeptember 4. 15:34:14
Érdekes hogy csak téged dobál ki az oldal. Már múltkor is jelezted 🤔. Lehet hogy a góré beüzemelte a mesterséges intelligenciát?


2024. szeptember 4. 15:33:22
Na itt már azt mondod amit èn, hogy ilyen manipulált, piszkos trükkökkel reklámoznak.


2024. szeptember 4. 15:31:09
Kilèptetett az oldal, a hszem meg elment ilyen nickel, különös vajon ezt mi okozta?


2024. szeptember 4. 15:29:33
Kètlem hogy mosóporból fogyasztana túl az emberisèg Apoka. Az influencer marketing kicsit tágabb ennèl. Szabadtèri esemènyen, fesztiválon pár menő csávóra ráadsz pár márkás felesleges cuccot ès utána a többi is ilyet akar, senki se gondolja hogy reklámból viselik.


2024. szeptember 4. 15:26:05
Köszönöm az elismerèst Apóka11, nagyon èrtèkes ès hasznos volt.


2024. szeptember 4. 15:23:16
A reklámozás kőkemény pszichológia, csak ezt kevesen látják. Az emberek azt hiszik, hogy döntéseik és választásaik többsége tudatos és racionális alapokon nyugszik, például csak olyan termékeket vesznek meg, amelyek megfelelnek vágyaiknak, elképzeléseiknek, érdeklődési körüknek. Hát nagyot tévednek! Legtöbb mindennapi döntésünk tudatalatti szinten születik meg, ezért nagyon érzékenyek vagyunk minden olyan kísérletre, amely tudatalatt próbál meg befolyásolni bennünket. Ezért is lett betiltva az a reklámfogás, hogy egy műsor alatt meghatározott periódusokban pár század másodpercre bevillantanak egy terméket. Az agy folyamatában képtelen leképezni a bevillantott képet, de a fotómemória képes azt lekövetni. Ami később tudatt alatt jelenik meg, sőt még álmodhatunk is róla. A most elfogadott egyik trend a az utak melletti plakátok. Utazásaink során táblákból informálódunk, és ezt a szokásainkat használják ki az út széli reklámokkal meglehetősen hatékonyan. A másik elfogadott trend, maga a szimpatikus arc. Ha egy termékhez kapcsolják, az pozitív érzelmeket kelthet. Minden arcot, amivel egy reklámban találkozunk, gondosan válogattak ki, rengeteg szempont alapján. Például, hogy minél megbízhatóbbnak tűnjön, a szolid mosoly, vagy a fogvillantós mindig előny. A hosszúkás arcú embereket megbízhatóbbnak tartjuk, mint a szélesebb arcúakat, és a barna szemekben is jobban bízunk, mint a kékekben, stb. Persze van hogy a kivétel erősíti a szabályt. Attól függ, ki a célközönség. De az arc pszichikája is kezd szürkülni. A fiatal és önérzetes egyre tudatosabb korosztály már kevésbé befogadók. De megfigyeltem egy új trendet is. Igazán trükkös az, ahogy újabban elhitetik velünk, hogy nincs is szükségünk arra a reklám termékre, ám valójában éppen ezzel beszélnek rá bennünket a vásárlásra. Többségünk nem csípi, ha megmondják, hogy mit csináljunk, ezért a reklámozók ügyesen inkább a választási lehetőséget hangsúlyozzák. Azaz, hogy nem akarnak semit belénkbeszélni, sem befolyásolni. Pont emiatt választjuk éppen őket


2024. szeptember 4. 15:22:15
Vivike az influencer marketing valóban egy mérhető érték. De van több rákfenéje. Pont azt a korosztályt szólítja meg, ami a legellenállóbb. Statisztikák szerint egy termék eladási száma nem nőt soha, csak mert egy Influencer bemutatta. Sőt a legtöbb követő tisztában van azzal, hogy a reklámaik szponzoráltak. Ráadásul a reklámcégek jobbára nem egy limitált számú zárt célközösséget akarnak megszólítani, hanem magát A lakosságot! És korlátozott az a termékpaletta amit egy ilyen platformon reklámozni lehet. Nem jellemző a mosópor, ruházat vagy akár az általad “kedvelt” potencianövelő szerek reklámozása, stb.


2024. szeptember 4. 13:31:16
Vivike, tudtam hogy te mind a kettő témában vágni fogod a tutit, és demonstrálod majd, hogy még a jövőbe látó képességed is ember feletti.


2024. szeptember 4. 12:36:13
Csak a hagyományos reklámokkal szemben óriási a társadalmi ellenállás. De a reklám már règes règ nem csak TV, Újság, Youtube videó. Már sokkal ravaszabb, manipulatívabb technikák is lèteznek. Az egyik legműködőbb az influencer marketing. Ha egy számodra hiteles ès hozzád közel álló, ismertebb szemèly mond vèlemènyt egy termèkről (azaz reklámozza) az cèlba fog èrni. Nem reklámba lesz csomagolva az üzenet. Ès a guccit, diort se nagyon reklámozzák a tèvèben ahogy a lamborghinit sem.


2024. szeptember 4. 12:28:57
Ha nèzőpont kèrdèse akkor nèzzük az összkèpet, ne csak az egyik vagy a másik règiót. Valamint ne csak a jelenről beszèljünk, de a jövőről is. Valaha a fejlett országokban is nőtt a nèpessèg, most csökken. Ugyanez várható a most mèg fejletlenebb országok esetèben is.


2024. szeptember 4. 11:15:08
Látom szóba került a reklám téma is. A pszichiátria kicsit olyan mint egy Közvéleménykutató intézet. Sok kérdést tesznek fel, hogy átfogó képet kapjanak a páciensről. És itt most nem feltétlen betegekről beszélünk, lehet ez egy sima terápia. A megtapasztalás az, hogy a reklámokkal kapcsolatban egyre nagyobb a társadalmi ellenállás. A megkérdezettek több mint fele nem néz tévét. Egy bizonyos korosztály alatt kétharmada abszolut nem nézi. Én is maximum sportot. A YouTube és hasonló platformokat rendre használók is egyre többen előfizetnek mint sem hogy reklámokkal szórják tele őket. Az online írott sajtó olvasásakor is ha felpattannak reklám ablakok, a felhasználók 70 %-a úgy bezárja hogy fogalma sem volt mit tartalmazott. Az oldalak görgetésekor is tudatosan figyelmen kívül hagyják a felhasználók a reklámokat.Sőt már kialakulóban van egy olyan réteg akik tudatosan ellenállnak a reklámoknak. Teszik ezt úgy, hogy felfogták és értik a reklám üzenetét. Egyszóval a tapasztalat az, hogy egyre nagyobb költségvetéssel készült reklámkampányok, egyre kevésbé érnek célba, és ez a trend láthatóan erősödik. Kezd kialakulni a befolyásolt helyett, a tudatos vásárlói réteg…


2024. szeptember 4. 10:13:48
Van ez az 50 ft most műanyagflakonon meg a fèmdobozokon. Elvileg szelektíven gyűjtöttünk eddig. Elvileg a szemètdombon is külön lehetett volna válogatni ezeket. Mi szüksèg volt erre a fizess 50 ft-tal többet, kèsőbb visszakapod megoldásra? Szerintem inflációnövelő. Ès drága megoldás, csomó autómata beszerzèse a boltokba. Visszagyalogolni, utazni az üres flakonnal, várakozni nem túl kellemes.


2024. szeptember 4. 09:58:13
Hozzáteszem nagyon sok esetben ami felelős, etikus, környezettudatos gyártás azèrt a legtöbbször többet kèrnek el. Ez öngól. Elvileg az ilyet kène olcsóbban adni.


2024. szeptember 4. 09:12:12
Nem gondolom. Azt írtam, hogy számottevő eredmény nem érhető el az egyes emberek viselkedésének megváltozásával, ezt továbbra is fenntartom. Még a leggazdagabb ember szennyezése sem vethető össze a Coca Coláéval. (Csak példa.) Jó dolog ha környezettudatos vagy (én is próbálok az lenni), de nem ezen áll vagy bukik a jövő.

Ami pedig a cégeket illeti, ez már sajnos nem így működik. Csupán látszólag. Valójában a cégeket azért ruháztuk fel emberi tulajdonságokkal (jogi személy), hogy ezáltal az emberekben meglévő erkölcsöt kiküszöböljük és a tiszta profitmaximalizálás maradjon. Gondolj bele, ha egy cégvezető zölden akar gondolkozni és tenni, mi történik? Csődbe megy, elnyeli egy másik cég. Ha te otthagysz egy céget, mert nem szimpatikus a környezetkárosítás miatt, majd jön más, aki ott fog dolgozni. Mert kényszerűség, hiszen valahol dolgozni kell. Olyan nincs, hogy cégek nélkül munkát biztosítsunk az embereknek, mert ilyenné alakítottuk a rendszert. Pont azért, hogy az erkölcsöt kikerüljük. A céget nem érdekli az emberek sorsa, a környezetvédelem, egy dolog érdekli a profit. Részvényes dettó. Kiszállhatsz te, akkor jön más. És minden működik ugyanúgy tovább. Úgy lett a rendszer létrehozva, hogy a korlátlan növekedésnek ne legyen akadálya. És nincs is. Csak cégek feletti szinten.


2024. szeptember 4. 08:26:45
A szennyezesert es az eroforrasok irgalmatlan merteku felhasznalasanak nagy reszeert lehet, hogy a cegek, akik azonban azert vegzik a tevekenyseguker, hogy aztan az egyeneknek profit remenyeben adjanak... valamit.

Ezeknek a valamiknek egy reszerol torteno lemondas egyeni dontes kerdese. Az onkorlatozas kurva nehez, hiszen tenyleg omlenek rad a reklamok, minden felol tamad a konzumterror, hogy fogyassz, vasarolj, vegyel, de ha Fold lakossaganak 10%-a nemhogy lejjebb adna az igenyeit, csak azoknak az igenyei novekedesnek gatat szabna, akkor talan meg a kovetkezo ketto generacio is gondtalanul jarhatna csajozni.

Indiaban, Bangladesben, Ruandaban, Kongoban az emberek keves dologrol tudnak lemondani, mert akkor java reszuk kb meg is hal.


2024. szeptember 4. 08:14:20
Ilko, ez nettó önfelmentés, szerecsenmosdatás. Nem az emberek, hanem a cégek? Mi vagyunk a cégek is. Mi cseréljük a termékeiket profitra. Mi dolgozunk a cégeknél, cégeknek. Mi vásároljuk a cégek részvényeit.


2024. szeptember 4. 08:08:59
Érdekel hát.


2024. szeptember 4. 07:35:09
Ne haragudj Phil, de alapvetően nem értek egyet. Mert szerintem nem az embereknek kell lemondaniuk bármiről. Ugyanis alapvetően a folyamat mindig is fordított volt, manapság pedig ez hatványozottan igaz. Mire gondolok? Nem az emberek akarnak többet fogyasztani, hanem a cégek akarják, hogy többet fogyasszunk! De olyan szinten, hogy megteremtik az igényt is, amiről te mint fogyasztó azt se tudod, hogy létezik, de mikor megjelenik a piacon a termék, és akár a tudatalattidra is hat 1-1 reklám, akkor rájössz, hogy ja hát ez tényleg kell nekem. Nem elvárható az emberektől, hogy hagyják figyelmen kívül a naponta rájuk zúduló irdatlan mennyiségű reklámot, tehát a megoldás épp fordított. A cégeket kell lekorlátozni, de ez ugye csak államokon átívelően sikerülhet. Amíg ez nincs, addig naivitás azt gondolni, hogy majd te meggyőzöd az embereket, hogy ne hassanak rájuk a reklámok. A reklámnak ugyanis épp az a dolga, hogy hasson. Ha nem hat, akkor rossz.

Ami a rossz hír, hogy ugye ezt elvileg a politikusoknak kéne véghezvinni, hiszen ezért választjuk őket (többek között). De ők meg nagyjából párttól függetlenül a cégek zsebében vannak. Tehát a fő feladat ezen változtatni. Amíg ez nincs meg, addig tehet 1-1 ember bármit, kb semmit nem jelent.

Egy másik lépcsőnek kéne lenni a reklámok azonnali eltörlésének. Tehát a jövőben csak és kizárólag a fogyasztás visszafogásáról készült reklámokat kéne engedélyezni. Amíg ez nincs, mégis milyen alapon várjuk el az emberektől, hogy ugyan ne fogyasszanak már. Irreális. Arról nem is beszélve, hogy a világ szennyezésének igen nagy részéért a cégek felelősek, nem az egyén.


2024. szeptember 3. 21:55:31
"Ez attól nem változik meg, ha nem akarnak jobban élni vagy mi itt lemondunk bármiről"

Azt hiszem, hogy az eroforrasok aggaszto merteku kimeritese nagyban fugg attol, hogy a fejlett orszagok lakossaga lemond-e igenyeinek egy reszerol, vagy sem. A kettonas, zold rendszamos SUV-okrol, a ruhaszarito geprol, az evszakonkent cserelt divatruhakrol, a legkisebb eszkoz motorizaciojarol (csavarhuzo, metszoollo, redony). Ezek Europa fejlettebb felen mar mindennapos dolgok, mikozben a Fold lakossaganak 90%-a eleteben nem latott meg elektromos fogkefet, es eleg nagy bajban lennenk, ha hirtelen ok is akarnanak maguknak egy Oral B-t.

Ha mar az igenyeink novekedeserol, vagy legalabb a novekedes egy reszerol lemondanank, akkor sokat segitenenk a gyerekeinknek.

Hozzászólás írása...
<<< <  15. oldal >